Gdzie najczęściej wykorzystywane są wagi samochodowe


Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć w jednym zdaniu. Obszar zastosowań wag samochodowych jest bardzo szeroki. Począwszy od małych przedsiębiorstw, poprzez duże firmy na ogromnych konglomeratach kończąc.

W jakich branżach stosuje się wagi samochodowe

Najczęściej wagi samochodowe spotykane są na skupach zboża oraz na punktach sprzedaży węgla i innych kruszyw. W każdym miejscu w którym waga jest wykorzystywana istotnym jest aby była ona dokładna i łatwa w obsłudze. Współczesne wagi zazwyczaj są bardzo łatwe w obsłudze, gdyż mamy podłączony terminal do biura i możemy kontrolować wagę pojazdu nie wychodząc z pomieszczenia. Odnośnie dokładności to sprawa nie jest już taka prosta, gdyż jeśli waga jest przez kilka lat nie legalizowana to nie mamy pewności czy wynik jest właściwy.

Jeśli chodzi o wagi stosowane w potężnych firmach to raczej nie mamy problemu z tym, że waga będzie nie dokładna, gdyż takie przedsiębiorstwa nie oszczędzają na legalizacji a dzięki temu zarabiają więcej i nie muszą się obawiać dotkliwych kar. Legalizacja bowiem to nie tylko pieczątka, ale przede wszystkim gwarancja, że nasza waga będzie wskazywała dokładnie tyle ile masy jest na niej. Legalizację powinna przeprowadzić firma z doświadczeniem, dlatego szczególnie polecana jest firma Gawag.

W zależności od branży wyróżniamy wiele rodzajów wag. Ważnym kryterium podziału jest maksymalne obciążenie. Mały skład opału nie będzie potrzebował wagi do 60 ton jeśli towar rozwozi ciężarówką do 9 ton. Chyba, że właściciel składu chce kontrolować wagę towaru przyjeżdżającego to wtedy powinien zaopatrzyć się w wagę obsługującą większe ciężary.