Automatyzacja ważenia


W dzisiejszych czasach proces ważenia przebiega w pełni zautomatyzowanie. Dzięki czujnikom tensometrycznym proces ważenia nie wymaga obsługi osób trzecich. Zaawansowane technologicznie terminale wagowe potrafią nie tylko ważyć. Możemy dzięki nim zarządzać wieloma procesami. Umożliwiają podpięcie terminala wagowego do zaawansowanych systemów zarządzania treścią typu ERP.

Jeśli mowa o zaawansowanych systemach, to terminale mogą być wyposażone opcjonalnie w wiele systemów usprawniających zarządzanie warzonymi pojazdami. Dzięki wielu dodatkom możemy w pełni zautomatyzowanie ważyć wiele pojazdów.

Dodatkowe wyposażenie

Automatyzacja usprawnia nie tylko proces ważenia, ale także pomaga w innych czynnościach. Wagi samochodowe to konstrukcje w których można zastosować szlabany bądź sygnalizację świetlną w celu poprawy wydajności i bezpieczeństwa pracy. Częstym elementem stosowanym przy wagach samochodowych jest czytnik kart umożliwiający identyfikację danego kierowcy. Odnoście identyfikacji to często stosowanym elementem w tym celu jest kamera, która przypisuje do każdego ważenia zdjęcie danego pojazdu. Dzięki temu identyfikacja i kontrola jest o wiele łatwiejsza.